ЗДО №5, Санаторний ДНЗ №5 ”Зернятко” Хустської міської ради, Хуст
Закарпатська область, Хустський район

Заходи із попередження та протидії булінгу

enlightenedПро це варто знати   -   буклет "Про булінг для дітей" розроблений Офісом Генерального прокурора спільно з громадською організацією "Всеукраїнський громадянський центр "Волонтер" за підтримки Представництва Дитячого фондуООН(ЮНІСЕФ) в Україні.

Фото без опису

enlightenedСтворення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

Заклад дошкільної освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу!

Слово «булінг» донедавна було незнайомим для нас. Хоч як явище він існував завжди — цькування, жорстока, принизлива поведінка. Нині булінг — популярна тема. Ще більшого розголосу вона набула через те, що Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 № 2657-VIII. Він уніс зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про освіту» зміни.

 Булінг (цькування) — діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

У закладі дошкільної освіти наявні:

  • затверджений наказом керівника алгоритм реагування на випадки насильства серед дітей: перелік можливих дій; відповідальність та компетенції педагогів, представників адміністрації; встановлення ролі та обсягу обов’язків працівників закладу;
  • план заходів щодо запобігання булінгу: планування просвітницької роботи серед учасників освітнього процесу включає питання щодо попередження насильства та боулінгу (лекції, засідання круглих столів, бесіди, диспути, години відкритих думок) тощо;
  •  планування профілактичної роботи з формування правосвідомості і правової поведінки дітей;
  • формування у педагогів та батьків навичок ідентифікації насильства як у своїй поведінці, так і в поведінці дітей, щоб формувати уміння виокремлювати наявну проблему.

 Звертайтесь за порадами та повідомляйте про боулінг до адміністрації ЗДО та до практичного психолога . Психологічна безпека — частина безпечного освітнього простору.

enlightenedПро права дитини в картинках на основі статей Конвенції ООН

Про права дитини знай - права дитини поважай 

 

 

Фото без опису

Логін: *

Пароль: *